Oddział Miła - Akademia Dziecka - Niepubliczne Przedszkole w Rzeszowie

Oddział I
 Rzeszów, ul. Miła 6a
 tel. 533 222 015

Oddział II
 Rzeszów, ul. Zaciszna 7b
 tel. 576 222 450
Przejdź do treści
Oddział  I - ul. Miła 6a


        Przedszkole zostało otwarte w roku 2013. Od początku cieszymy się maksymalną frekwencją dzieci. Budynek zaprojektowano i wybudowano na potrzeby tej placówki, jest nowoczesny i funkcjonalny. Posiada 5 klimatyzowanych sal, o powierzchni min 50m2 z własną łazienką. Każda sala wyposażona jest w atestowane meble, zabawki i pomoce dydaktyczne. W przedszkolu znajduje się duży hol połączony z szatnią, a także dodatkowa sala do zajęć specjalistycznych. Nauczyciele mają do dyspozycji 3 tablice multimedialne.

Dzięki nowoczesnej i doskonale wyposażonej kuchni mamy możliwość przygotowywać własne, smaczne posiłki, a dzieci mogą uczestniczyć w licznych warsztatach kulinarnych.
Bez wątpienia atutem w naszym przedszkolu jest własny, ogrodzony plac zabaw, na którym przedszkolaki spędzają bardzo dużo czasu o każdej porze roku. Certyfikowany sprzęt do zabaw jest dostosowany dla dzieci w każdym wieku. Zarówno najmłodsi jak i najstarsi nasi podopieczni będą się tu cieszyć zabawą.


Mamy także do dyspozycji ogród przedszkolnym, w którym dzieci poznają otaczający świat przyrody, same sadzą rośliny i zbierają ich plony. Wiosną zajęcia w naszym ogródku przedszkolnym są wpisane w stały plan tygodnia. Każda z grup prowadzi zajęcia przyrodnicze podczas których dzieci uczą się posługiwać prostymi narzędziami ogrodniczymi, wyrabiają nawyk pielęgnowania roślin. Chcemy, aby miały one możliwość poznania różnorodnych gatunków roślin – ziół, kwiatów, warzyw i owoców. Poza tym w ogrodzie znajduje się altanka, gdzie latem przedszkolaki mogą spożywać posiłki, malować, brać udział w zajęciach eksperymentalnych, a nawet przyjmować gości podczas przedstawień przedszkolnych.


Program

Praca dydaktyczno – wychowawcza w naszych placówkach prowadzona jest w oparciu o Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego, indywidualny Plan Roczny Pracy Przedszkola oraz aktualny program wychowawczy zatwierdzony przez MEN.
 

Ponadto każdy nauczyciel w swojej pracy stosuje szereg znanych metod nauczania dzieci w wieku przedszkolnym, na przykład:
 
elementy pedagogiki zabawy wg. Klanzy
 
elementy dziecięcej matematyki wg. prof. E. Gruszczyk – Kolczyńskiej
 
elementy glottodydaktyki wg. prof., Racławskiego
 
elementy pedagogiki M. Montesorii
 
elementy ruchu rozwijającego W.Sherborne
 

Nadzór nad przedszkolem sprawuje Podkarpackie Kuratorium Oświaty
Zajęcia dodatkowe

W ramach czesnego przedszkole oferuje dzieciom szereg zajęć rozwijających
zainteresowania i szczególne umiejętności, należą do nich:

 • Język angielski
 • Rytmika
 • Zajęcia logopedyczne
 • Zajęcia z tańca współczesnego
 • Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjnej
 • „Tajemniczy ogród” - zajęcia przyrodnicze realizowane także w naszym ogródku przedszkolnym
 • „Magiczny świat” - zajęcia eksperymentalne i badawcze
 • „Kuchenne rewolucje” - zajęcia kulinarne realizowane w naszej kuchni przedszkolnej
 • „Mały artysta” - zajęcia kreatywne i artystyczne z wykorzystaniem sensoplastyki
 • Zajęcia relaksacyjne z elementami bajkoterapii i ćwiczeń wyciszających
 • Zajęcia w sali sensorycznej
 • „Kodowanie na dywanie” zajęcia rozwijające myślenie logiczne i matematyczne
                    
 • Koncerty muzyczne
 • Przedstawienia teatralne
 • Wycieczki plenerowe

Kuchnia i wyżywienie

       Przedszkola Akademia Dziecka posiadają profesjonalne kuchnie, w których przygotowywane są śniadania, dwudaniowe obiady i podwieczorki.
Kucharze dbają o to aby nasze przedszkolaki jadły smacznie, zdrowo i kolorowo. Wszystkie posiłki tworzone są według restrykcyjnych wymogów zdrowego żywienia dzieci. Stawiamy na beztłuszczowe jedzenie, możemy je przyrządzać dzięki nowoczesnym piecom konwekcyjno – parowym.

Od najmłodszych lat uczymy dzieci nawyków zdrowego żywienia. Przedszkolaki często angażują się w samodzielne przygotowywanie kanapek, czy liczne warsztaty kulinarne. Dzięki temu poznają nowe smaki, kuchnie z różnych zakątków świata, przygotowują zdrowe smakołyki, soki czy sałatki. Chętnie zjadają to co same przygotują.
 
Każdy z naszych oddziałów posiada jadalnie, gdzie dzieci spożywają posiłki w spokojnej i miłej atmosferze.

Przykładowe posiłki
Opłaty

Miesięczna opłata stała (czesne) wynosi 550zł i nie podlega zwrotowi w przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu, dni ustawowo wolnych od pracy czy przerw świątecznych.

W przypadku gdy do przedszkola uczęszcza rodzeństwo, przy drugim i kolejnym dziecku miesięczna opłata stała wynosi 450zł (za każde kolejne dziecko).

Wszystkie zajęcia dodatkowe prowadzone na terenie przedszkola wliczone są w kwotę czesnego.

Opłata za wyżywienie wynosi 9,50zł za każdy dzień roboczy.

Zwrot stawki żywieniowej za dany dzień nieobecności dziecka przysługuje w przypadku wcześniejszego zgłoszenia.

Nr konta: ALIOR BANK
19249000050000453076536232
Kadra

Kadrę pedagogiczną w naszych placówkach tworzy zespół pełnych pasji, wykształconych, kreatywnych i ciepłych pedagogów.
W pracy z dziećmi wykorzystują różnorodne koncepcje i metody, aby stworzyć podopiecznym wszechstronny rozwój. Kadra pedagogiczna stale wzbogaca swoją wiedzę i umiejętności, aby prowadzić nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie.
Część nauczycieli posiada uprawnienie do prowadzenia zajęć specjalistycznych, które są niezbędne w przypadku dzieci objętych pomocą psychologiczno – pedagogiczną.

Wszyscy nauczyciele posiadają wymagane przez MEN, uprawnienia konieczne do pracy w placówkach przedszkolnych.

Wróć do spisu treści